En çok izlenen türkçe çizgifilmleri çizgifilmizlet.org sitesinden reklamsız seyredebilirsiniz. Çocuklar için en güvenli çizgifilm izleme sitesi.Yüzlerce Çizgifilm kanalı burada.

Benzer Çizgifilmler

Çizgifilm Kanalları

Çizgifilmi Geniş izle Mutlu Oyuncak Dükkanı / Kitap Kulübü

Elif, okulda kitap kulübüne kabul edildiği için oldukça heyecanlı ve çok mutludur. Fakat evdeki kitaplarından bazılarını arkadaşlarıyla paylaşması gerekmektedir. Hangileri seçeceği konusunda epey kararsızdır. Bazı kitaplarından ayrılmak zor gelir. Bazılarını ise arkadaşlarının sevip sevmeyeceğine emin olamaz. Kitapların öykülerini canlandırarak Ayşe’ye anlatır. Ayşe, arkadaşlarını mutlu edeceğini düşündüğü kitapları seçmesi konusunda öneriler vererek onu yönlendirmeye çalışır. Elif kafası karışmış halde okula gider.
Bu sohbete şahit olan Maviş, kitap kulübü fikrini çok beğenir. Kendilerinin de birlikte kitap okuyacağı, kitaplarını paylaşacağı bir kitap kulübü kurmaları gerektiğini düşünerek harekete geçer. Üst kata çıkıp duyuru yaptığında herkes bu fikre bayılır. Maviş kulüp için bir kitap listesi hazırlamaya başlayınca diğerleri de küçük gruplar halinde (Cici, Pofu, Robi ve Çilli) karakterlerine uygun kitap önerileriyle yanına gelir. Cici müzikle (müzikal) ilgililerden olanlardan, Pofu yiyeceklerden, Robi şiirsel efsanelerden, Çilli ise karakter serüvenlerinden seçtiği kitapları listeye eklemek ister. Maviş hiçbirini kıramaz. Fakat kafasını kurcalayan bir sorun vardır. Bu kadar çok kitabı bir arada tutacakları ve birlikte okuyabilecekleri bir yer bulmaları gerekmektedir.
Kıpır ve Fistan ise arkadaşlarının telaşından habersiz, bir sürpriz hazırlığındadır. Bahçedeki büyük ağaca bir basketbol potası yapmayı planlamaktadırlar. Büyük bir gizlilikle yürüttükleri hazırlıklar sırasında, ağacın gövdesindeki küçük kovuğu keşfederler. Kovuk ağacın gövdesine girebilecekleri kadar geniştir. Kıpır, bu keşif fırsatını kaçırmaz ve içeri girer. Ağacın gövdesine tırmanan karmaşık yol giderek ikilinin merakını kabartmıştır. Fakat içerisi oldukça karanlıktır. Yola devam etmek için ışığa ihtiyaçları vardır. Kıpır’ın uzun süredir hazırladığı ama bir türlü kullanma fırsatı bulamadığı keşif çantası tam da ihtiyaçları olan şeydir.
Atölyenin üst katında kitaplar büyük bir heyecanla bir araya getirilmeye başlanmıştır. Pofu ve Robi kendilerine özgü bir yolla seçtikleri kitapları salona taşır. Çilli ve Cici ise oyuncak kamyonla taşıma işini çözer. Maviş arkadaşlarının getirdiği kitapları listeleme ve düzenleme işini üstlenmiştir. Kıpır çantasını almak için üst kata çıktığında, o kadar telaşlıdır ki arkadaşlarının neyle uğraştığıyla ilgilenmez. Diğerleri ondaki garipliği fark etmiştir ama üzerinde durmazlar.
Kitaplar bir araya getirildiğinde, kulübün nereye kurulacağı sorunu gün yüzüne çıkar. Yığınlar halindeki kitapları bir arada tutmak mümkün görünmemektedir. Maviş’in tüm önerileri birileri tarafından reddedilir. Televizyonun karşısındaki koltuklara Çilli itiraz eder. En sevdiği çizgifilmi izlerken televizyonun sesini kısmak zorunda kalacaktır. Başka bir yere, Cici şarkı söyleyemeyeceği için, mutfağa yakın olan yere, Pofu kalabalığın kurabiye yaparken kendine engel olacağı için itiraz eder.

Etiketler: ,,,,,,,,
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Bu çizgifilm 5 sene önce eklendi
627 kez izlendi
Paylaş: Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş Linkedin'de Paylaş Google'da Paylaş


Tum Yorumlar (Yorum Yok)

iptal Et
cizgifilmizlet.org 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, egitlencem@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.